KURALLAR
BOWLİNG

BOWLİNG  KURALLARI

GENEL PRENSİPLER VE KURALLAR

TAKIM KURULUMU

1.Bowling branşına, sağlık durumu bowling oynamasına engel teşkil etmeyen sporcular katılabilir. Sporcuların sağlık durumlarının sorumluluğu kendilerine aittir.
2.Takımlar + 3 Erkek olmak üzere, 6’ şar kişiden oluşur. Takımlarda en fazla 2 bayan ya da 2 erkek yedek oyuncu olarak kalabilir.
3.Takım yöneticileri karşılaşma saatinden 15 dakika önce takım sırasını bildiren listeyi organizasyon firmasının / organize eden şirketin yetkilisine verir.
 

OYUN KURALLARI:

4.Centilmenlik esastır.
5.Sporcuların, organizasyon komitesince, bowling branşı için belirlenmiş olan kıyafetlerini oyunlar sırasında giymeleri gerekmektedir. (ayakkabı vs.)
6.Oyun sırasında yedekte bulunan sporcuların, kendilerine verilen bipleri giymeleri gerekmektedir.
7.Eleme ve final maçlarında, her oyunun 5.frame'i sporcu değişiklik zamanıdır. Her sporcu değişiklik zamanında, her takımın, birer sporcu değiştirme hakkı bulunmaktadır. Bay sporcu ile bay, bayan sporcu ile bayan sporcu değiştirilebilir. Takımlar, sporcu değişikliğini, bowling oyun branşından sorumlu Organizasyon Komitesi Üyesi'ne bildirmek zorundadırlar.
8.Oyun günü, daha önceden belirtildiği şekilde bir takım çıkartamayan şirketler, bowling oyununa katılamaz. Oyun, kalan şirket takımları ile oynanır. Takımların mazeretleri bu kuralı değiştirmez.
9.Bowling oyununa, eleme grubu maçları ile başlanılır. Her takım, 10’ar frameden, üç oyun oynar. üç oyun sonunda, toplamda en yüksek puanı alan ilk üç takım final oynayacaklardır.
10.Final maçında, 10 frame'lik iki oyun sonunda, toplamda en yüksek puanı alan finalist takım, bowling oyununun şampiyonu olur.
11.Eleme grubu ve final oyunlarında, takımların aldıkları puanlar ve sıralamalar, bowling oyununun oynandığı tesis yetkililerince takip edilir ve ilan edilir.
12.Maç gün ve saatini organizasyon komitesi belirler.
PUAN DURUMU
BİZİ TAKİP EDİN
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 | BcCup
design